1_edited.jpg

Spring Trophy Yarış Duyurusu

İçerisinde bulunduğumuz pandemi sebebiyle ilkbaharda gerçekleştirilemeyen BAUISC Spring Trophy, bu yıl sonbaharda start alacak.

Mevsim değişikliği yanında, başka ilklere de sahne olacak Trofe’ye kısa bir süre kala çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Diğer trofelerden farklı olarak BAUISC Spring Trophy’de, bu yıl IRC ve ORC handikap sistemleri birlikte uygulanacak. ORC handikap sistemini ülkemizdeki yat yarışlarında uygulamak isteyen organizasyon komitesi, bu yıl öncelikle her iki sistemi de uygulama kararı aldığını geçtiğimiz bahar ayında tüm yarışçılara duyurmuştu.

ORC sisteminin Türkiye’deki yat sınıfı yarışlarında uygulanabilmesi için hem yarışçılara hem de hakemlere yönelik semineler düzenleyen BAUISC, yarışlarda uygulanacak yeni sistem için titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.

BAUISC tarafından ücretsiz olarak düzenlenecek ORC Club Sertifikaları, BAUISC Spring Trophy’ye katılım için zorunlu olacak. Bu sayede yarışçılar, hem ORC hem de IRC sıralamaları görebilecek.

Bu yıl, önceki yıllardan farklı olarak uygulanacak bir diğer konu ise Trofe’ye Sportsboat sınıflarının katılımı olacak. Artık Sportsboat sınıfları da BAUISC Spring Trophy 2020 süresince start hattında olacak.

Yarışların programı ise şöyle olacaktır:

·         1.Ayak: 04.10.2020 Pazar (Şamandıra Yarışı)

·         2.Ayak: 10.10.2020 Cumartesi (HellyHansen-Sportworks Cup)

·         3.Ayak: 25.10.2020 Pazar (Şamandıra Yarışı)

·         4.Ayak: 31.10.2020 Cumartesi (BAU Bosphorus Sailing Cup)

 

ORC Club sertifikasyon süreçleri tüm hızıyla devam ederken, organizasyon komitesi yarışlara katılım için gerekli olan ORC Club Sertifikaları için son başvuru tarihinin 25 Eylül 2020 olup, Trofe kapsamındaki yarışlara katılacak tüm yatların ORC Sertifikası için başvurması gerekiyor.

ORC Club Sertifikaları için ORC CLUB SERTIFIKASI adresi üzerinden kolayca başvuru yapılabiliyor.

Unutmayın, ORC Sertifika başvuruları için son gün 25 Eylül !

*Yarış İlanı ve Yarış Kayıt Prosedürü internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.