top of page
web.jpg

Değerli Yelkenciler,

 

Bu yıl 4.sünü organize edeceğimiz BAUISC Spring Trophy 21-22 Mart tarihlerinde gerçekleşecek ilk etapla start alacak.

 

8 Şubat 2020 tarihinde yüksek bir katılımla gerçekleştirdiğimiz toplantımızda, bu yıl Trofemiz’de IRC sistemi dışında ORC sisteminin de kullanılacağını duyurmuş ve bu konuda değerli yarışçılardan, yelken ve tekne üreticileri ile fikir alışverişinde bulunmuştuk.

 

Gelen olumlu görüşlerle birlikte çalışmalarımızı hızlandırarak, Türkiye’de halihazırda sportsboat sınıfında uygulanan ancak yat yarışlarında ilk defa uygulanacak ORC sistemine ilişkin gerek parkur ile gerekse sonuç hesaplamaya yönelik çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Yarışlarımıza katılım için IRC belgesi yanında ORC belgesinin de şart koşulacağı Trofe’ye, her yıl olduğu gibi herhangi bir reyting sertifikasına sahip olmayan tekneler Gezgin sınıfında katılabileceklerdir.

Bu kapsamda, ORC sertifikaları Kulübümüzün aracılığıyla düzenlenecek olup, bu sertifikaların düzenlenebilmesi için bir takım bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır.

İhtiyaç duyulan bilgilerin tamamlanmasıyla ORC Club Sertifikaları düzenlenecektir.

Bu kapsamda aşağıda yer alan form ile 2020 Endorsed IRC Sertifikalarının en geç 13 Mart 2020 Cuma gününe kadar doldurularak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. Aksi halde ORC Club Sertifikasının düzenlenmesi mümkün olmadığından Trofemize kayıt gerçekleştirilemeyecektir.

bottom of page