top of page
2.png

2016 yılında kurulan genç Kulübümüzün, 2017 yılından bu yana organize ettiği BAUISC Spring Trophy değerli destekçilerimizin katkıları ve sizlerin katılımlarıyla bu yıl 7.kez start alacak!

Türkiye Yelken Federasyonu’na sunmuş olduğumuz Kulüp Faaliyet Programımıza göre 6 farklı tarihte gerçekleşecek 4 etaptan oluşacak ve Yat ile Sportboat sınıflarına yönelik düzenlenecek Trofemizin ilk start düdüğü ise 1 Nisan Cumartesi günü çalacak. Ardından 8-9 Nisan, 29 Nisan ve 6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek yarışların yine kalabalık bir yarış filosuyla birlikte kıyasıya rekabete sahne olmasını umuyoruz.

2012 yılından bu yana “Yılın İlk Boğaz Yarışı” unvanına sahip BAUISC Bosphorus Sailing Cup ise, Trofenin son etabı olan 6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. 6 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda heyecanlı bir mücadele bizleri bekliyor olacak. Ardından 7 Mayıs Pazar günü ise Trofenin son yarışı gerçekleşecek olup, Trofe boyunca yarışan yarışçılara ödülleri takdim edilecek. Ayrıca, Trofenin döner Overall Kupası olan ve her sene kazanan ekibin bir yıl boyunca kupa dolabında sergilediği VELA Kupası da yarışlar sonunda gerçekleştirilecek ödül töreninde yeni sahibine kavuşacak.

İstanbul’da sürecek bu heyecanlı yelken mücadelesine, tüm yelkenci dostlarımızı ve büyüklerimizi davet eder, kalabalık bir yarış filosuyla birlikte kıyasıya rekabete sahne olacak bir Spring Trophy olmasını temenni ederiz.

  

Yarış Kayıtları için veya Yelkenciliği nasıl daha ileri taşıyabileceğimize ilişkin her türlü öneriniz ya da şikayetiniz için ya da bilgi alabilmek için bizimle info@bauisc.org veya yariskayit@bauisc.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page