5thanniversary.png
2016 yılında kurulan genç Kulübümüzün, 2017 yılından bu yana organize ettiği İlkbahar Trofesi (namı değer Spring Trophy) değerli destekçilerimizin katkıları ve sizlerin katılımlarıyla bu yıl 5.kez start alacak!

Türkiye Yelken Federasyonu’na sunmuş olduğumuz Kulüp Faaliyet Programımıza (taslak) göre 6 farklı tarihte gerçekleşecek 4 etaptan oluşacak Trofe’nin ilk start düdüğü ise 20 Mart Cumartesi günü çalacak. Ardından 21 Mart, 4 Nisan, 24 Nisan ve 1-2 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek yarışların yine kalabalık bir yarış filosuyla birlikte kıyasıya rekabete sahne olmasını umuyoruz.

 

2012 yılından bu yana “Yılın İlk Boğaz Yarışı” unvanına sahip BAU Bosphorus Sailing Cup ise, Trofe’nin son etabı olan 1-2 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. 1 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda heyecanlı bir mücadele bizleri bekliyor olacak. Ardından 2 Mayıs Pazar günü ise Trofe’nin son yarışı gerçekleşecek olup, Trofe boyunca yarışan yarışçılara ödülleri takdim edilecek. Ayrıca, Trofe’nin döner Overall Kupası olan ve her sene kazanan ekibin bir yıl boyunca evinde sergilediği VELA Kupası da 2 Mayıs tarihindeki ödül töreninde yeni sahibine kavuşacak.

  

Yarış Takvimi ise aşağıdaki gibidir:

 

BAUISC SPRING TROPHY’21

 

1.ETAP

20 Mart 2021 Cumartesi - Şamandıra Yarışı

21 Mart 2021 Pazar - Coğrafi Yarış

2. ETAP

4 Nisan 2021 Pazar - HH-Sportwork Şamandıra Yarışı

3. ETAP

17 Nisan 2021 Cumartesi - Şamandıra Yarışı

4. ETAP

1 Mayıs 2021 Cumartesi - BAU Bosphorus Sailing Cup

2 Mayıs 2021 Pazar - Şamandıra Yarışı

 

 

İstanbul’da sürecek bu heyecanlı yelken mücadelesine, tüm yelkenci dostlarımızı ve büyüklerimizi davet eder, kalabalık bir yarış filosuyla birlikte kıyasıya rekabete sahne olacak bir Spring Trophy olmasını temenni ederiz.

  

Yarış Kayıtları için veya Yelkenciliği nasıl daha ileri taşıyabileceğimize ilişkin her türlü öneriniz ya da şikayetiniz için ya da bilgi alabilmek için bizimle info@bauisc.org veya yariskayit@bauisc.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.