BAUISC’nin ilk yarışı tamamlandı!

25 Mart Cumartesi sabahı, yarışçıları İstanbul’un sisli havası karşıladı. Saat 14:30’da civarında esmeye başlayan havanın sisi dağıtmasıyla, hakem komitesi derhal harekete geçti. Start hattı hemen kurularak öncelikle Gezgin Grubu (IRC4 ve Gezgin Sınıfı) için yarış başlatıldı. Coğrafi rota uygulayan Gezgin Grubu’nun ardından, şamandıra yarışı yapması plananlanan yarış grubu için vakit kaybetmeden parkur atılarak start verildi.

Yarış grubunda sosis rotanın kullanıldığı ilk yarış yaklaşık bir saat sürdü. Yarış için ideal havanın sağlanması ile ikinci yarış start hazırlıkları başladı ve yarışlar tekrar yarışmak üzere yerlerini aldı.

İkinci yarışın start hattı çekişmeli anlara ev sahipliği yaptı. En avantajlı andan çıkış yapmak isteyen dümenciler, yer arayışında birbirlerine zor anlar yaşattı. Start düdüğü çaldıktan hemen sonra hakem komitesinden ferdi geri çağırma anonsu geldi. Farklı sınıflarda toplam dört tekne yarışı fodepar olarak tamamladı.

Yarışın ödülleri, 26 Mart Setur Marinas yarışının sonuçlarının alınmasının ardından Setur Kalamış Marina’da kurulan etkinlik alanında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.