BAU Spring Trophy 2. Ayak Yarışları 8 Nisan 2017

  • Home
  • Haberler
  • BAU Spring Trophy 2. Ayak Yarışları 8 Nisan 2017

25-26 Mart’ta trofelerinin ilk ayağını gerçekleştiren Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü, yarış dünyasına hızlı bir giriş yapmıştı. Çalışmalarına kaldıkları yerden devam eden ekip, BAU Spring Trophy’nin ikinci ayağını 8 Nisan’da düzenleyeceği şamandıra yarışları ile gerçekleştirecek.

Sabahın erken saatlerinde Setur Kalamış Marina kurulacak etkinlik alanı ile organizasyonlar başlayacak. Saat 09:00’da yarışçıları çay, kahve ve kahvaltı bekliyor olacak. Akabinde yarışların Başhakemi Orhan Tüker, yarışlar hakkında brifing verecek. Geçen hafta sisli ve düşük hava ile ekipler zor dakikalar yaşadığından, kulüp ve hakem komitesi ise bu hafta ekipleri denizde mümkün olduğu kadar az bekleterek en iyi rotayı en hızlı şekilde oluşturmayı amaçlıyor. Hakem komitesi gün içinde iki adet şamadıra yarışı yapmayı planlıyor, ancak yarışa elverişli temiz bir havanın mevcut olması halinde 3. Yarışın yapılması da ihtimal dahilinde.

 

12:00’da startı verilecek yarışların parkuru Caddebostan-Dalyan tarafına kurulacak. Yarış Grubu ekiplerini 8 Nisan’da heyecanlı ve çekişmeli yarışların beklediği görülüyor. Gezgin Grubu için ise Hakem Komitesi bu hafta stratejilerin ön plana çıkmasının amaçlandığı bir coğrafi rota hazırlamış. Yarıştan sonra Setur Kalamış Marina etkinlik alanında, ekipler BAU Spring Trophy 2. Ayağının ödülleri alacaklar. Müzik ve ikramlar eşliğinde yarışçılar hem yorgunluklarını atacak, hem de yarış sonuçlarını beklerken keyifli dakikalar geçirecekler.

Yarışın ilk ayağında BAUISC’nin büyük destekçisi Sport Works, çekilişle isimleri belli olan yarışçılara 2 adet polar ve bir adet mont hediye etmişti. 26 Mart’ta düzenlenen törende bir sonraki ayaklarda da Sport Works’ün yarışçılara olan desteğinin süreceğinin sinyalleri verilmişti. 8 Nisan akşamı düzenlenecek ödül töreni ve after party’de yarışçılar Sport Works standına isimlerini yazdırıp çekilişe katılabilecekler. BAUISC Ekip üyesi Ozan Demirel tarafından Apple cihazlar için tasarlanmış olan Trofenin applicationundan yarışçılar, yarış ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilecekler.

Yarış Kayıt Formu Yarış İlanı Sonuçlar
Tags: