23 Nisan Bahçeşehir Kolejleri Dünya Çocukları Yarışı

  • Home
  • Haberler
  • 23 Nisan Bahçeşehir Kolejleri Dünya Çocukları Yarışı

23 Nisan Pazar günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda BAU’lu yelkencilerin uzun yıllardan beri hayalini kurdukları sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiyor ve  Kalamış Marina mendireği festival alanına dönüyor. 23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Türkiye ve Dünya’nın dört bir yanından gelecek deniz görmemiş çocuklar yelken sporu ile tanışacaklar.

Yurtdışından Makedonya ve Karadağ Ülkemizden Mardin,Ağrı ve İstanbul’da yaşamasına rağmen bugüne kadar deniz görmemiş çocuklara 3 gün boyunca BAUISC tarafından yelkencilik eğitimleri ve Bahçeşehir Kolejleri iş birliği ile kodlama dersleri verilecek. Aynı zamanda küçük dostlarımız İstanbul’u gezme fırsatı bulacaklar. BAU Rebuplica Yurdu’nda konaklayacak her bir çocuğa, bir adet öğretmen ve BAU’nun çocuk gelişimi üzerine dersler alan üniversite öğrencileri eşlik edecek.

HERKES Yelken Yapabilecek!

Ayrıca 23 Nisan Dünya Çocukları Yarışı günü Kalamış Marina Mendireğine kurulacak olan etkinlik alanında eğitim tekneleri ile isteyen herkes denize çıkarılacak, 1 Metre sınıfı(uzaktan kumandalı)tekneler ile yarışlar düzenlenecek, Bahçeşehir Kolejlerinin kuracağı etkinlik alanları ile Kodlama Workshopları düzenlenecek. Yarış öncesi NTV, etkinliği ve projeyi anlatan bir tanıtım spotu yayınlayacak ve yarış günü etkinlik alanı ve yarış parkuru NTV tarafından canlı yayınlanacak. Bu sayede BAUISC hem sosyal sorumluluk projelerine dikkat çekmeyi, hem de yelken sporunu ülkede daha popüler hale getirmeyi amaçlıyor. Ve bu amaçla BAU’lu gençler tüm yelkenci Abi , Ablalarını ve minik kardeşlerini 23 Nisan etkiniliğine bekliyor.

Karadaki etkinlikler sürerken denizde de BAU Spring Trophy’nin 3. Ayak Yarışları gerçekleşecek ve hakem komitesinde yarışı çocuklar yönetecek. Gezgin sınıfında dileyen tekneler yarış için ekiplerine çocukları katabilecekler. Yarışların sonrasında Kalamış Marina mendireğinde gerçekleşcek olan gerçekleşecek olan ödül töreninde 3. Ayağın ödülleri dağıtılacak ve after-party gerçekleşecek.

Yarış Kayıt Formu Yarış İlanı Ek İlan